دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خودرو چیست؟

دیتیلینگ خودرو چیست؟ این سوالی است که بسیاری از مشتریان عزیز از ما می پرسند. بنابراین تصمیم گرفتیم که در این مقاله توضیحات کاملی به شما عزیزان ارائه دهیم تا تمامی ابهامات شما در این زمینه به طور کامل برطرف شود. اما قبل از آن توجه شما را جلب می کنم به ویدیویی که در این زمینه برای شما عزیزان آماده کرده ایم:

دیتیلینگ خودرو به  فرایند نظافت و تمیز کردن تمامی قسمت های خودرو ائم از درون، بیرون و حتی موتور گفته می شود که با استفاده از تجهیزات مخصوص و حرفه ای انجام می گیرد. به علاوه پولیش و واکس بدنه خودرو را هم شامل می شود. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که عملیات دیتیلینگ شامل تعمیرات، صافکاری و رنگ کاری خودرو نیست و این مورد کاملاً فرق می کند. توصیه می شوید فرایند detailing را هر چند وقت یکبار در سال انجام دهید تا خودروی خود را در بهترین حالت ممکن نگه دارید. detailing شامل عملیات نظافت و بازسازی سطوح درونی و بیرونی ماشین است. هدف از این کار بازگرداندن یا بازسازی رنگ ماشین، از بین بردن خراش ها و لکه ها و کثیفی های موجود بر روی سطوح بیرونی و درونی خودرو است.

این مطلب را از دست ندهید: صفرشویی خودرو چیست

تفاوت دیتیلینگ خودرو با شستشوی خودرو (کارواش) چیست

فرایند شستشو ماشین با عملیات دیتیلینگ فرق می کند. در فرایند شستشوی ماشین، زدودن و نظافت سطحی انواع گرد و خاک و لکه های سطحی گوناگون از روی سطوح مورد توجه است و اگر قصد دارید مثلا فضای داخلی ماشین را به صورت سطحی نظافت کنید، می توانید با استفاده از دستگاه های جاروبرقی کارواشی که انواع آلودگی های تر و خشک را جمع اوری می کنند،  این کار را انجام دهید. همچنین مدت زمان در عملیات شستشوی ماشین پایین است (مثلاً 20 دقیقه) . اما فرایند Detailing خودرو چیزی فراتر از شستشوی سطحی خودرو می باشد. بدین معنا که در فرایند دیتیلینگ ، نظافت به صورت عمیق و با تجهیزات حرفه ای نظیر دستگاه های کارواش نانو بخار، بخارشوی های صنعتی و فرش و مبل شوی ها حرفه ای مخصوص صفرشویی انجام می گیرد و علاوه بر نظافت دقیق خودرو، عملیات ضد عفونی کردن سطوح با بخار هم انجام می گیرد. همچنین همانطور که اشاره کردیم عملیات بازسازی رنگ، پولیش و واکس هم جزو فرایند دیتیلینگ است. پس در نتیجه مدت زمان طولانی تری را می طلبد. پس به این موارد توجه جدی داشته باشید.

انواع مختلف Detailing خودرو

عملیات دیتیلینگ به 2 بخش داخلی و خارجی تقسیم می شود:

دیتیلینگ خارجی خودرو

شامل عملیات پولیش، واکش، نانو سرامیک، بازسازی رنگ خودرو و ایجاد کاور محافظ بدنه است. سطوح بیرونی نظیر: شیشه ها، بدنه، چرخ ها، موتورها، چراغ ها و دیگر اجزا را می توانید به راحتی تمیز کنید. بدین منظور از انواع مواد شوینده کارواش نظیر مواد شوینده نانو تاچلس و شوینده های ضد اسیدی استفاده می شود تا هرگونه آلودگی، لکه وم کثیفی که بر روی سطح وجود دارد، به راحتی از بین بروند.

نظافت بیرونی، فقط  شستشوی سریع اجزای بیرونی خودرو نیست بلکه شامل عملیات بازسازی و ریکاوری رنگ خودرو و از بین بردن اصولی خراش ها و لکه های روی سطوح است. همچنین با استفاده از تجهیزات حرفه ای نظیر کارواش نانو بخار می توانید عملیات موتورشویی را به شکل کاملا حرفه ای انجام دهید. توصیه می کنیم که حتما از این گونه دستگاه ها استفاده نمایید.

دیتیلینگ درونی خودرو

شامل عملیات صفرشویی و توشویی بخش های مختلف درون خودرو نظیر: نشیمنگاه ها یا صندلی های خودرو، دریچه های کولر، سقف، کف، داشبورد، درها و دستگیره و بقیه بخش های داخلی ماشین است.

هزینه دیتیلینگ خودرو

هزینه نهایی دیتلینگ ماشین بسته به عواملی نظیر اعتبار کسب و کار، میزان حرفه ای بودن، نوع دیتیلینگ و اندازه خودرو می باشد. هر چه کیفیت خدمات کارواش بالاتر باشد، بنابراین هزینه بالاتری خواهد داشت. بسته به پکیج های ارائه شده توسط کارواش ها که ارائه می کنند. مثلا برای نظافت و یک خودرو با اندازه متوسط قیمت بین 50 تا 75 دلار است.
جمع بندی نهایی

دنیای دیتیلینگ خودرو ، دنیای دقیق، پیچیده و جذابی است. در این مقاله سعی کردیم شما را با مفعوفی Detailing آشنا کنیم و درباره انواع آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. در انتها اگر سوالی درباره این مبحث داشتید، در بخش نظرات با ما مطرح نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

4 دیدگاه دربارهٔ «دیتیلینگ خودرو;

    • ممنون بابت لطفی که به ما دارید. بله قربان کلیه تجهیزات مرتبط کارواش و دیتیلینگ خودرو موجود است.

      پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×