صفرشویی خودرو و رمز و رازهای آن

صفرشویی خودرو چیست؟

حتما نام صفرشویی خودرو را بارها به گوش شنیده اید اما منظور از آن چیست و به چه اقداماتی گفته می شود؟ آیا بردن ماشین به کارواش برای شستشو، نوعی صفرشویی است؟ برای پاسخ به سوالات فوق می توانید در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری را در خصوص نحوه صفرشویی ماشین و راز و رمز های آن بدانید. در صفر شویی خودرو یا ماشین یا وسیله نقلیه به تمامی وجوه خودرو توجه می شود و در واقع نوعی شستشو است که در آن تمامی قسمت های داخلی، خارجی، زیرین و حتی موتور خودرو با استفاده از مواد مناسب و منحصر به فرد شسته می شود تا بهترین کیفیت حاصل شود. همچنین تمامی نواقص و خط و خش های موجود بر روی بدنه به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و رفع می گردد به گونه ای که خودروی شما بهترین ظاهر ممکن را داشته باشد. یکی از بهترین دستگاه به منظور عملیات صفرشویی ماشین ، کارواش نانو بخار است که در ادامه ویدیو عملکرد این دستگاه ها را می توانید مشاهده نمایید.

نکته: برای مشاهده، بررسی و خرید انواع محصولات، بر روی کارواش نانو بخار کلیک کنید.

آیا نحوه شستشو در تمامی خودرو ها متفاوت است؟ بله، خدمات صفر شویی در تمامی خودرو ها با یکدیگر متفاوت است. چرا که باید برای انجام فرایند شستشو عملا مواد اولیه مورد مناسب هر خودرو را تهیه نمود تا از مشکلات اصلی در شستشوی خودرو جلوگیری شود.

صفرشویی ماشین در محل بهتر است یا در کارواش؟

در پاسخ به این سوال کلیشه ای باید خدمتتان عرض کنیم که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سایت های آنلاین در زمینه خدمات محل کمتر کسی است که برای رفع موارد خود از دنیای اینترنت و خدمات اینگونه از سایت ها استفاده نکند!. البته این مورد بستگی به شما عزیزان دارد و هیچ فرقی نمی کند.

خدماتی که کارواش های سیار آنلاین به شما عزیزان ارائه می دهند شامل صفر شویی خودرو در محل بدون کثیفی و با بالاترین کیفیت ممکن می باشد، شما با ثبت سفارش دیگر نیازی به خروج از محل و پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین شهر نخواهید بود و کارواش های سیار آنلاین در کم ترین زمان در محل شما حاضر خواهند شد و خدمات صفرشویی ماشین شما را با بالاترین کیفیت ممکن انجام خواهند داد.

فوائد صفرشویی ماشین در محل چیست؟

همان طور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره داشتیم، عملیات توشویی در محل دارای فوائد بسیار متنوعی در مقایسه با صفرشویی در کارواش است که به صورت خلاصه می توانیم موارد زیر را در خصوص فوائد آن در بیان کنیم:

 1. سبکی جدید و کاملا مدرن است.
 2. شما را از شر ترافیک های سنگین شهری دور می کند.
 3. صرفه جویی در وقت و هزینه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 4. وجود کارواش در محل برای افراد از جمله خانم ها بسیار آرام تر و ایمن تر است.
 5. مدت زمان انتظار به صفر خواهد رسید.
 6. عدم پرداخت انعام به شاگرد حتی در صورت عدم رضایت از شستشو
 7. مصرف کم آب و سایر مواد شستشو
 8. و…
صفرشویی ماشین
فوائد صفرشویی ماشین در محل

همان طور که مشاهده نمودید در مطالب فوق به صورت موردی به بررسی تفاوت های کارواش محل با خارج از محل و مزیت های آن پرداختیم از این رو می توان نتیجه گرفت که کارواش آنلاین و مدرن جای بهتری را در مقایسه با کارواش سنتی خواهد داشت و به این شکل می توان در بسیاری از امور صرفه جویی های لازم را اتخاذ نمود. معمولا دستگاه هایی که اکثر کارواش ها از آن استفاده می کنند و عملیات توشویی را با آن انجام می دهند به کارواش نانو بخار مشهور است. این دستگاه های فوق حرفه ای و تخصصی، عملیات دیتیلینگ و توشویی خودرو را با استفاد از بخار فشار قوی (خشک و مرطوب) انجام می دهند.

مراحل صفرشویی ماشین در محل به چه صورت است؟

در ابتدا به صورت موردی مراحل شستشوی خودرو را در محل شرح می دهیم و سپس به صورت کلی در خصوص تمامی بند ها اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. مراحل صفرشویی خوردو در محل به صورت زیر است:

 • بررسی و تمیزی قسمت درونی و داخلی خودرو
 • جرم گیری صندلی ها و…
 • شستشوی سقف خودرو
 • شستشو و تمیز کاری در قسمت داشبور خودرو
 • موتور شویی
 • استفاده از اسپری های خوشبو کننده و همچنین اسپری های دور لاستیک
توشویی خودرو
مراحل توشویی خودرو

اگر بخواهیم به طور کلی موارد فوق را در سه دسته مهم تقسیم بندی کنیم می توانیم به روشویی، توشویی و موتور شویی اشاره کنیم که هر کدام از این قسمت ها عملا اشاره به نقاط خاصی از خودرو دارند به عنوان مثال:

 • روشویی شامل بدنه ماشین، شستشوی آینه‌های بغل، شیشه‌ها، دستگیره در، سپر، چراغ، تایر و … می شود.
 • توشویی شامل شستشوی صندلی‌ها، روکش‌ها، کفی‌ها، دیوار داخلی ماشین، سقف و ستون ماشین و … و همچنین نظافت صندوق عقب است.
 • موتور شویی شامل کارواش بخار سیار نانو که موتورشویی ماشین به همراه بخش‌های درون کاپوت ماشین است.

1. شستشوی داخلی خودرو به چه صورت انجام می شود؟

همه ما می دانیم که فضای داخلی و یا اتاق خودرو یکی از مهم ترین قسمت هایی است که تمامی سرنشینان خودرو با آن در ارتباط هستند، به همین دلیل نظافت این بخش بسیار سخت تر از سایر بخش های دیگر است. کارواش ها در ابتدا سعی می کنند قسمت داخلی و کف خودروی شما را عاری از هرگونه خاک و کثیفی کنند و سپس به سراغ کفی ها خواهند رفت و با توجه به نوع مواد تشکیل دهنده کفی ها، نسبت به شستشوی آن ها اقدام می کنند.

شستشوی داخل خودرو
شستشوی داخل خودرو

2. جرم گیری از صندلی ها

در مرحله بعد نوبت به تمیز نمودن صندلی های راننده، شاگرد و عقب خودرو خواهد بود. در ابتدا با استفاده از پارچه ای نرم به خوبی گرد و غبار را از روی صندلی ها پاک خواهد شد و سپس با استفاده از مواد شوینده مخصوص جنس صندلی ها، نسبت به تمیز سازی آن ها اقدام خواهند کرد.

شسنشوی صندلی خودرو با بخار
شسنشوی صندلی خودرو با کارواش نانو بخار

3. تمیز نمودن سقف خودرو

سقف خودرو از مناطقی است که اکثرا به دلیل آلودگی ها و گرد و غبار و اهمیت ندادن راننده به این قسمت، بیشتر از سایر نقاط در معرض کثیفی قرار می گیرد. به طور معمول جنس سقف خودرو از نوع فایبرگلاس یا موارد مشابه است که با توجه به نوع آن سعی می شود نسبت به تمیز سازی آن اقدام کنند.

نظافت سقف خودرو
نظافت سقف خودرو

4. تمیز نمودن داشبورد خودرو

داشبور خودرو نیز از دیگر مناطقی است که در دید اکثر سرنشینان خودرو قرار می گیرد، از آن جایی که داشبورد ها دارای منافذ بسیار زیادی هستند، تمیز نمودن آن ها نیز به طبع کمی وقت گیر تر می باشد اما با استفاده از قابلیت نظافت بخار و مواد شوینده مخصوص نانو داشبورد به خوبی می توان داشبوردی تمیز و منحصر به فرد را برای شما ایجاد کنند.

تمیز کردن داشبورد خودرو
تمیز کردن داشبورد خودرو

5. موتور شویی خودرو

همان طور که می دانید شستشوی موتور خودرو یکی از پردردسرترین و پربحث ترین مواردی است که در صفرشویی خودرو در نظر گرفته است. متاسفانه برخی از افراد بدون داشتن تجربه کافی در شستشوی قسمت موتوری خودرو و با شیوه های غلط عملا تنها باعث آسیب به این قسمت می شوند. باید بدانید که در سیستم موتوری خودروی شما بخش های برقی و قطعات بسیار حساسی وجود دارد که نمی توان همانند سایر بخش ها آن ها را مورد شستشو قرار داد. به همین خصوص سعی شده است تا با استفاده از سیستم بخار و دستگاه صفرشویی با بخار، اقدام به تمیز نمودن موتور خودرو نمود. کارواش ها در نهایت پس از اتمام مراحل فوق با استفاده از اسپری های مخصوص داشبورد، لاستیک و… شفافیت و زیبایی را به خودرویتان هدیه خواهند داد.

بخارشوی کارواش
موتورشویی خودرو

چرا صفرشویی خودرو در محل نیاز به حساسیت بالایی دارد؟

توجه داشته باشید که مهم ترین بحث در خصوص شستشو و دیتیلینگ خودرو به متریال و نوع خودروی شما بر می گردد. خودروی شما از قسمت های مختلف و متنوع ای تهیه و تشکیل شده است که هر کدام از قسمت ها بنا به نوع قرار گیری می توانند جنسی همانند چرم، پلاستیک، چوب و… داشته باشند، از این رو این موارد حساسیت های بسیار زیادی را برای خودروی شما و همچنین نحوه تمیز نمودن آن به وجود می آورد که این موارد باید در صفرشویی خودرو در محل رعایت شود.

مزایای صفرشویی خودرو با بخار چیست؟

شستشوی داخل ماشین به کمک بخار به دلیل آن که خاصیت استریل نمودن و ضد عفونی کردن را دارد می تواند بوی بد قسمت درونی خودروی شما را به خوبی از بین ببرد، همچنین به دلیل استفاده از لوله تفنگی می توان به عمیق ترین لایه های خودرو دسترسی داشت و با استفاده از آن، خودرویی عاری از هرگونه آلودگی و ذرات غبارآلود را تجربه کرد. از جمله این مناطق می توان به کانال کولر، جا لیوانی و… اشاره نمود. همچنین شما می توانید به خوبی لایه های درونی و غبارآلود میان دکمه ها و المان های قرار گرفته شده در خودرو را به خوبی پاک سازی کنید.

آیا صفرشویی ماشین با بخار باعث آسیب به شیشه بالابر و یا صندلی خودرو می شود؟

به هیچ وجه!! استفاده از بخارشور باعث ایجاد آسیب به محصولات برقی نمی شود و همچنین همانند کارواش سنتی باعث خیسی صندلی ها نخواهد شد.

کارواش ها چه خدماتی را در هنگام صفرشویی خودرو به شما ارائه دهند؟

کارواش ها در هنگام صفرشویی عملکرد های بسیار متنوع تری را در مقایسه با سایر مجموعه های دیگر به شما هدیه می دهند. از این رو این موارد به شرح زیر است:

 1. با استفاده از دستگاه های کارواش نانو بخار و مواد شوینده و پاک کننده مرغوب توانایی پاک سازی انواع چربی، گرد و غبار و آلودگی را دارند.
 2. به خوبی پس از شستشوی خودرو شما شفافیت و برق زدگی را به آن هدیه می دهند.
 3. با استفاده از مواد نانو عملا کاری خواهند کرد تا میکروب و مواد آلوده به مدت 7 روز بر روی خودروی شما ننشیند.
 4. محصولات نانویی که در صفرشویی خودرو استفاده می شود کاملا با پوست شما و همچنین محیط زیست سازگار است.
 5. در صفرشویی اتوموبیل شما کثیفی و تیرگی را به طور کامل پاک سازی می کنند.
 6. پرداخت انعام به کارگر در صفرشویی ماشین وجود ندارد.
 7. دریافت منصفانه ترین قیمت
 8. به کارگیری از تجهیزات روز دنبا
 9. وجود پشتیبانی همیشه آنلاین برای پاسخگویی به سوالات و نظرات شم
سوالات متداول درباره صفرشویی:

قیمت صفرشویی خودرو در محل چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید خدمتتان عرض کنیم که قیمت صفرشویی برای هر خودرو به دلیل به کار گیری از متریال های خاص و متفاوت عملا متفاوت است. به عنوان مثال قیمت صفرشویی پراید با 206 و سمند و سواری، غیرسواری، لوکس، شاسی بلند کاملا متفاوت می باشد. برای آن که بتوانید از قیمت صفرشویی خودرو در محل مطلع شوید می توانید با کارواش ها در تماس باشید و قیمت ها بررسی نمایید. آنان با توجه به مدل و نوع خودروی شما، قیمت ها را به شما اعلام فرمایند. البته بایستی توجه داشته باشید که تمامی قیمت ها بایستی زیر نظر صنف و اتحادیه کارواش باشد.

آیا در صورت افزایش مدت زمان سرویس خودرو، هزینه ای باید اضافه پرداخت شود؟

عامل های بسیار زیادی وجود دارد که در نهایت می تواند باعث افزایش مدت زمان سرویس و صفرشویی خودرو گردد اما در حالت کلی چنین عاملی نمی تواند باعث افزایش هزینه پرداختی از سوی شما شود. طبق نرخ اولیه و قرارداد میان کارواش ها و شما، مبلغ پرداخت خواهد شد.

صفرشویی ماشین با بخار به چه صورت انجام می شود؟

در بسیاری کارواش های سیار و ثابت در کنار صفرشویی سنتی، صفرشویی با بخار را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته اند. با استفاده از صفرشویی با بخار که یکی از بهترین روش ها برای شستشوی خودرو است حتی به کوچک ترین نقطه از خودروی شما دسترسی خواهند داشت و به کمک کارواش نانو بخار تمامی منافذ و آلودگی ها را پاک سازی خواهند کرد.

جمع بندی نهایی:

در این مقاله سعی شد در خصوص صفرشویی خودرو و همچنین بخارشویی خودرو اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، برای آن که بتوانید به کامل ترین مباحث ما دسترسی داشته باشید و لیست قیمت انواع دستگاه های کارواش بخار مخصوص توشویی را دریافت کنید می توانید با فیدار کلین در تماس باشید. (این کار را نیز می توانید از طریق شماره های فعال درون سایت انجام دهید) همچنین مشاوران ما به صورت تمام وقت پاسخ گوی تمامی سوالات شما در زمینه های مختلف می باشند.

آدرس های دیگر این صفحه:

 1. https://bit.ly/3ahzVF7
 2. https://tinyurl.com/yxxxpven
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

6 دیدگاه دربارهٔ «صفرشویی خودرو و رمز و رازهای آن;

 1. من از فناوری صفرشویی خودرو به روش نانو استفاده کردم و بسیار راضی بودم. آیا تجهیزات کوچکتری مثل بخارشوی دارید که برای استفاده شخصی و برای خودرو بتوان استفاده کرد

  پاسخ
  • سلام و درود بر آرش عزیز. بله شرکت ما علاوه بر دستگاه های کارواش نانو بخار با کیفیت، دستگاه های کوچک و مخصوص برای شستشوی داخل خودرو ارائه می کند. بدین منظور توصیه می کنیم که برای مشاوره رایگان و تخصصی با تلفن 09216376463 تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. خیلیا صفرشویی ماشینو توصیه نمیکنند به نظر شما به ماشین اسیب نمیزنه ؟موتور شویی با مواد شوینده تاچلس هافنر رو هر چند وقت یک بار انجام بدیم که حداقل ترین اسیب به خودرو رو داشته باشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×