صفرشویی با بخار

صفرشویی با بخار و فرایند آن + معرفی دستگاه صفرشویی با بخار

صفرشویی با بخار در حال حاضر پراستفاده ترین، محبوب ترین، کاربردی ترین و بهترین روش نظافت و شستشوی خودروها ائم از (توشویی ، روشوی و موتورشویی) است. در این مقاله قصد داریم درباره فرایند صفرشویی خودروها با استفاده از دستگاه بخار بپردازیم و مراحل انجام این فرایند را به شما عزیزان شرح دهیم. در ابتدا ویدیویی برای شما عزیزان آماده کردیم تا به قدرت بی نظیر استفاده از خاصیت بخار در عملیات توشویی یا صفرشویی ماشین پی ببرید.

نکته: به فرایند نظافت داخل خودرو، اصطلاحاً صفرشویی یا دیتیلینگ خودرو کفته می شود.

فضای داخلی خودروها به مرور زمان و بوسیله عوامل مختلف کثیف می شوند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • آلوده شدن کف خودرو بوسیله کفش ها، مواد غذایی نظیر (چیپس، نان، نوشابه و …)، ریختن موی حیوانات خانگی و…
 • انتقال کثیفی از طریق لباس، شلوار، ریختن موهای سر و چربی آن بر روی صندلی، کف و روکش بالش صندلی خودرو
 • آلوده شدن فرمان، دنده، دکمه های کنترل رادیو و پنل از طریق دست های آلوده
 • و بسیاری آلودگی های دیگر

بدین منظور باید چاره ای بیندیشید که هر چند وقت یکبار و طبق زمانبندی مشخص داخل خودروی خود را نظافت و ضدعفونی نمایید.

اما راه حل چیست؟ استفاده از دستگاه های کارواش بخار بهترین روش شستشو و ضدعفونی کردن خودروها است.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این دستگاه بیشتر آشنا کنیم.

صفرشویی با دستگاه کارواش بخار بهترین روش نظافت خودروها

استفاده از دستگاه های کارواش نانو بخار و بخارشوی های صنعتی مکنده دار، بهترین دستگاه ها به منظور نظافت داخل خودروهای شما عزیزان می باشد. آلودگی هر چه قدر زیاد و کم باشد و هر چه قدر سخت و چسبنده باشند جای هیچ نگرانی این نیست. چون استفاده از بخار داغ با فشار و درجه حرارت بالا می تواند باعث تحریک آلودگی ها، چرک ها و کثیفی ها شده و سطوح را به طور فوق العاده ای تمیز و عاری از هرگونه آلودگی می کنند.

این مطلب را از دست ندهید: صفرشویی خودرو و رازهای شگفت انگیز آن

مزایای استفاده از بخار برای صفرشویی خودرو

 1. از هر نظر مقرون به صرفه است. زمان، هزینه، مصرف آب و انرژی.
 2. بخار می تواند قبل از اینکه ها لکه ها نیز سرسخت و چسبنده شوند، آن ها را تحریک و از بین ببرد و سطح را پاک کند.
 3. ضدعفونی کردن سطوح (از بین بردن ویروس های خطرناک، باکتری ها، قارچ ها و میکروب ها)
 4. ایجاد بوی خوش در محیط داخلی خودرو و حذف بوهای نامطبوع
 5. سازگاری کامل با محیط زیست
 6. عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر و خطرناک
 7. بخار به عمیق ترین لایه ها نفوذ کرده و کثیفی ها را از عمق بیرون کشیده و پاک می کند.
 8. بخار می تواند به دشوارترین ناحیه ها دسترسی پیدا کند و آن بخش ها را تمیز کند.
 9. استفاده از بخار خیال شما را از نظافت خودرویتان راحت می کند.
 10. بخار لکه های سخت و چسبنده را تحریک کرده و آن ها را نرم می کند و سپس به کمک مکنده خود آن ها را مکش می کند.

مراحل صفرشویی با بخار چیست؟

در ادامه به 5 مرحله صفرشویی با استفاده از دستگاه بخار اشاره می کنیم. پس خواهشاً به این موارد کاملاً توجه کنید.

بخش 1) نظافت کفپوش ها، روکش صندلی ها و سطوح پارچه ای

کفپوش ها و صندلی های خودرو را می توانید با استفاده از دستگاه های فرش و مبل شوی تمیز کنید. اما همانطور که می دانید این دستگاه ها از ترکیب آب و مواد شیمیایی برای شستشوی سطوح استفاده می کنند. علاوه بر این استفاده از دستگاه های فرش و مبل شوی اشکالات دیگری نظیر:

 1. گران بودن هزینه مواد شیمیایی
 2. امکان باقی ماندن لکه ها بر روی سطوح
 3. عدم تمیز شدن کامل سطوح و باقی ماندن مواد شیمیایی درون الیاف پارچه
 4. مضر بودن استفاده ار مواد شیمیایی

را داشته باشند.

بنابراین طبق موارد ذکر شده در بالا می توان نتیجه گرفت که بخار به عنوان یک روش عالی و مطمئن برای توشویی خودرو، به خصوص شستشوی صندلی ها و کفپوش ها است و از هیچگونه مواد شیمیایی مضر استفاده نمی کند.

خوب، چه تجهیزات و لوازم دیگری علاوه بر دستگاه کارواش نانو بخار برای نظافت کفپوش ها و صندلی ها نیاز است؟

شما عزیزان بایستی از دستگاه جاروبرقی آب و خاک کارواشی و برس های مخصوص شستشوی سطوح پارچه ای (که معمولاً مثلثی شکل هستند) بدین منظور استفاده نمایید.

گام اول: با استفاده از یک جاروی آب و خاک کلیه گرد و خاک و ذرات ریز جامد و همچنین آلودگی های مرطوب را از روی صندلی ها و کفپوش ها جمع کنید. نکته ای که بایستی به آن توجه کنید این است که برای نظافت ناحیه های با دسترسی سخت و مشکل از نازل های مخصوص جاروبرقی استفاده نمایید.

گام دوم: نازل برس مثلثی را به خرطومی دستگاه کارواش نانو بخار یا بخارشوی صنعتی متصل نماییدو فرایند نظافت را آغاز کنید. این نازل علاوه بر اینکه باعث تحریک شدن آلودگی های موجود برروی سطوح شده و باعث جمع شدن بهتر آلودگی ها می شود.

گام سوم: برس را به آرامی بر روی کفپوش حرکت دهید و تمامی بخش ها را بادقت نظافت کنید.

گام چهارم: برای نظافت صندلی های خوردو باز هم می توانید از نازل مثلثی یا نازل مخصوص شستشوی صندلی خودرو استفاده کنید. مانند گام سوم صندلی های خودرو را به آرامی و با دقت تمیز کنید.

گام پنجم: بعد از اتمام فرایند بخارشویی، لازم است کفپوش ها وصندلی ها دوباره با استفاده از جاروبرقی آب و خاک نظافت نمایید. چون ممکن است آلودگی یا گرد و خاکی در حین فرایند شستشو با بخار بر روی سطوح بوجود آمده باشد.

بخش 2) نظافت سطوح پلاستیکی، چرمی و پارچه ای

حال چگونه سطوح چرمی، پلاستیکی و پارچه را با استفاده از کارواش بخار تمیز کنیم؟

کافیست از برس مخصوص که برای این سطوح در نظر گرفته شده است استفاده کنید. این برس ها نسیبتاً نرم هستند و هیچگونه خط و خراشی بر روی سطوح ذکر شده ایجاد نمی کنند.

گام اول: کافیست از یک دستمال میکروفایبر استفاده کنید و آن را به سر نازل دستگاه بخارشوی یا کارواش بخار متصل کنید. استفاده از دستمال میکروفایبر باعث عدم خط و خش روی سطوح ( به خصوص سطوح ظریف) می شود. همچنین استفاده از دستمال ها باعث جذب بهتر گرد و خاک و عدم پخش آن ها می شود.

گام دوم: به آرامی و بدون هیچ عجله ای داشبورد، دریچه ها، دنده و اطراف آن، صفحه نمایش  و فرمان خودرو را با استفاده از حرکت دادن آرام سر نازل بخارشوی انجام دهید و دقت کنید که کل سطح را برس زده باشید.

گام سوم: حال به مرحله نظافت صندلی های خودرو می رسیم. صندلی های خودرو از جنس چرم هستند و باید با استفاده از نازل مخصوص شستشوی مبل به همراه یک دستمال میکروفایبر، فرایند نظافت را انجام دهید. همانطور که در گالم اول بخش 2 ذکر کردیم، استفاده از دستمال میکروفایبر مانع از آسیب و خراش بر روی سطوح می شود و آلودگی ها به سرعت و به راحتی جذب می شوند. در انتها صندلی های خوردو کاملاً تمیز و نو خواهند شد. باز هم تاکید می کنیم که استفاده از دستگاه های بخار نظیر کارواش ها نانو بخار و بخارشوی های صنعتی، بهترین روش برای نظافت داخل خودروها هستند.

بخش 3) نظافت ناحیه های با دسترسی سخت و مشکل با استفاده از بخار

امورزه نظافت ناحیه های با دسترسی سخت با استفاده از دستگاه بخار و نازل مخصوص آن بسیار بسیار راحت است. در ادامه مراحل را بررسی می کنیم.

گام اول: کارواش نانو بخار و بخارشوی صنعتی دارای نازل مخصوص نظافت سطوح با دسترسی سخت و مشکل هستند. نازل را تا حد ممکن به ناحیه ی موردنظر نزدیک کنید. درچه های کولر، بین صندلی ها، درزها و شکاف ها و دیگر ناحیه هایی که دسترسی به آن ها سخت است به راحتی تمیز کنید.

گام دوم: به آرامی و بدون هیچ عجله ای داشبورد، دریچه ها، دنده و اطراف آن، صفحه نمایش  و فرمان خودرو را با استفاده از حرکت دادن آرام سر نازل بخارشوی انجام دهید و دقت کنید که کل سطح را برس زده باشید.

گام سوم: با استفاده از جاروبرقی آب و خاک، مابقی آلودگی ها را جمع کنید.

بخش 4) نظافت سقف خودرو

سقف خودرو معمولاً در طول زمان از طریق گرد و خاک موجود در هوا کثیف می شوند. دستمال میکروفایبر را به سر نازل وصل کرده و به ارامی شروف به نظافت سقف کنید. دقت کنید که نازل را مرتباً حرکت دهید و در یک بخش خاص نگه ندارید.

بخش 5) نظافت پنجره های خودرو با بخار

نظافت پنجره های خودرو با بخار
نظافت پنجره های خودرو با بخار

با استفاده از بخار قادر خواهید بود شیشه های ماشین خود را به طور کامل نظافت کنید. هر لکه و آلودگی سرسختی که بر روی شیشه ها چسبیده باشد، بدون هیچ مشکلی توسط بخار به طور کامل از بین می رود. وقتی که بخار با دمای بالا بر روی سطوح آلوده پاشیده می شود باعث تحریک و شل شدن آلودگی ها می شود و عملیات نظافت به راحتی صورت می پذیرد.

برای شستشوی شیشه ها کافیست نازل مخصوص شستشوی شیشه را به سر دستگاه متصل کنید و نازل را به صورت عمودی و از بالا به پایین حرکت دهید و این کار را ادامه دهید.

شرکت فیدار کلین با ارائه طریف گسترده ای از دستگاه های کارواش نانو بخار و بخارشوی های صنعتی به منظور انجام فرایند صفرشویی با بخار ، در خدمت تک تک شما عزیزان است. به منظور دریافت مشاوره رایگان و تخصصی، با تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 02166836520 و 02128429220

در انتها اگر نظر، پیشنهاد، انتقاد یا سوالی دارید، در بخش نظرات همین پست اعلام نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×