علت کم شدن فشار پمپ کارواش صنعتی

علت کم شدن فشار پمپ کارواش صنعتی چیست؟ چه عواملی باعث ایجاد کاهش فشار در دستگاه های پمپ کارواش صنعتی می شوند؟ در این مقاله می خواهیم این موضوع بسیار مهم را مورد بررسی قرار داده و دلایلی که باعث ایجاد این مورد می شوند را به شما اعلام کنیم. از شما سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه هستید.

کم شدن فشار آب خروجی در دستگاه های پمپ کارواش، مسئله ای است که تقریباً همه ما هنگام تمیز کردن سطوح، آن را تجربه کرده ایم. پیدا کردن علل کم شدن فشار خروجی آب و رفع آن، جزو اولویت های بسیار مهم است و بایستی سریعاً برطرف  گردد. مشکل اینجاست که هیچ دلیل یا راه حل واحدی برای این مسئله وجود ندارد. این مشکلی است که می‌تواند شما را از طریق کتابچه‌های راهنما یا به احتمال زیاد جستجو کردن در اینترنت بدست آورید. اما ما در سایت فیدار کلین اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. هدف ما این است که منبع اصلی شما برای نگهداری و نحوه استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی باشیم. به همین دلیل است که ما این کار را برای شما انجام و با تیم متخصصان خود مشورت کردیم تا متداول ترین دلایل کاهش فشار در دستگاه های کارواش صنعتی و آنچه می توانید در مورد آن انجام دهید را بیابید.

پس بیایید شروع کنیم.

چرا پمپ کارواش صنعتی شما فشار خروجی کم می شود؟

ما به عنوان یکی از شرکت های متخصص و حرفه ای در زمینه فروش تجهیزات نظافت صنعتی و خانگی به این نتیجه رسیده ایم که در بسیاری از مواقع ناامیدکننده‌ترین مشکلات، ساده‌ترین راه‌حل‌ها را دارند.

مشکل این است که مردم اغلب ابتدا به سراغ بدترین سناریو می روند، قبل از اینکه بررسی کنند که آیا یک راه حل ساده می تواند برای آنها کارساز باشد یا خیر. قبل از اقدام به هر کاری، به شما اوصیه می کنیم که دلایل زیر که باعث کم شدن فشار آب خروجی دستگاه واترجت صنعتی شما می شوند را بررسی کنید.

1. نازل و لنس قدیمی (A Worn Nozzle)

استفاده از یک نازل و لنس قدیمی و فرسوده یکی از دلایل رایج در کاهش فشار آب خروجی دستگاه های فشار قوی آب است که اتفاقاً راه حل ساده ای دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نازل یا لنس را تعویض و مطمئن شوید که از اندازه مناسب استفاده می کنید.

2. لغزش تسمه (Belt Slippage)

اگر تسمه دستگاه دچار لغز شاست، در میزان فشار خروجی آب تأثیر گذا است. بنابراین شما می توانید با سفت کردن یا تعویض آن و همچنین اطمینان از انتخاب تسمه، مسئله را به طور کامل برطرف کنید.

3. نشتی هوا لوله کشی ورودی (Inlet Plumbing Air Leakage)

این ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما واقعاً بسیار ساده است. همه اینها به این معنی است که شما مقداری هوا از سیستم لوله کشی داخلی دستگاه کارواش شما خارج می شود. برای رفع این مسئله، جداسازی، آب بندی منبع نشتی و سپس سرهم کردن دستگاه بایستی انجام شود.

4. مشکل در شیر حفاظتی (Relief Valve)

ممکن است مشکلی در شیر حفاظتی دسگاه شما اتفاق بیفتد. ممکن است گیر کند، تا حدی وصل شود یا نشیمنگاه سوپاپ گیر کرده باشد. به منظور حل این مشکل، شیر حفاظتی خود را تمیز و سپس تنظیم کنید و آن را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که قدیمی یا کثیف نیستند. اگر شیر کمکی شما نشت می کند، می تواند نشان دهنده انسداد در کویل گرمایش باشد. شیرهای حفاظتی کمکی در صورت ادامه نشتی، قابل بازسازی نیستند و بایستی تعویض شوند.

5. صافی مکش ورودی مسدود شده یا استفاده از قطعات اشتباه در دستگاه (Clogged or Improperly-Sized Inlet Suction Strainer)

آیا متوجه موضوعی شده اید؟ اگر هر یک از قطعات پمپ کارواش صنعتی شما دچار گرفتگی شده باشد، یا اگر از اندازه اشتباه در استفاده می کنید، ممکن است متوجه مشکلی در فشار آب خروجی شوید. مهم است که صافی های مکش ورودی دستگاه خود را تمیز نگه دارید و مطمئن شوید که از اندازه صحیح استفاده می کنید. این بخشی است که باید اغلب برای اطمینان از عملکرد صحیح آن بررسی به طور منظم بررسی نمایید.

6. عدم سیستم فیلتراسیون مناسب برای سیالات (Inadequate Fluid Filtration)

اگر دستگاه شما قدیمی شده باشد یا در صورت وجود مواد ساینده یا حفره شدید (حباب) در مایعات پمپاژ شده، ممکن است فشار خروجی کاهش یابد. این می تواند ناشی از مقدار ناکافی آب یا فقدان سیستم فیلتراسیون حرفه ای و مناسب باشد. برای رفع مشکل، فیلتر مناسب را نصب کنید. مکش در منیفولد ورودی نباید از خلاء جیوه ای پنج اینچی عبور کند، برای اندازه گیری حتماً از گیج خلاء (vacuum gauge) استفاده کنید.

7. دریچه های تخلیه ورودی آلوده یا کثیف (Fouled or Dirty Inlet Discharge Valves)

هنگام نگهداری از واترجت صنعتی، تمیز بودن خود دستگاه و اجزای آن نظیر ورودهی ها و خروجی ها بسیار حائز اهمیت است. حتماً در این مورد فکر کنید. اگر کارواش شما تمیز نیست، چگونه می توانید انتظار داشته باشید فرآیند کاری را به درستی انجام دهد؟ حتماً سوپاپ خود را تمیز کنید تا دستگاه شما، بدون کوچکترین مشکلی کار کند.

8. ورودی قدیمی، دریچه تخلیه مسدود شده یا نشتی در شلنگ تخلیه ایجاد شده است (Worn Inlet, Blocked Discharge Valve, or Leaky Discharge Hose)

علاوه بر تمیز نگه داشتن قطعات و لوازم کارواش، آب بندی های فرسوده خود را تعویض کنید، مواد خارجی را تمیز و شیرهای فرسوده خود را تعویض کرده تا از انسداد و نشتی جلوگیری نمایید.

9. پمپ ورودی یا ورودی هوا محدود (Restricted Inlet or Air Entering Pump)

اگر فشار آب خروجی کم است، ممکن است یکی از ورودی‌های شما گرفته یا هوا وارد پمپ شده باشد. مطمئن شوید که با اندازه مناسب لوله‌کشی ورودی کار می‌کنید و آب‌بندی هوا را بررسی کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله برخی دلایل در مورد علت کم شدن فشار پمپ کارواش صنعتی را بررسی کردیم. در بخش نظرات منتظر پیشنهادات  و سوالات شما عزیزان هستیم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

2 دیدگاه دربارهٔ «علت کم شدن فشار پمپ کارواش صنعتی;

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×