نحوه استفاده از اسپری موتور شوی

نحوه استفاده از اسپری موتور شوی نانو چگونه است؟ چگونه بهترین استفاده را از پاک کننده های موتور خودرو به منظور تمیزی محفظه موتوری و اجزای آن بکنیم؟ در این مقاله به طور کامل به این موارد اشاره خواهد شد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد.

این مطلب را از دست ندهید: خرید انواع موتور شوی

مرحله 1) موتور را خاموش کنید و از خنک بودن آن اطمینان کامل حاصل نمایید

شما عیزان مطمئناً نمی خواهد که محفظه موتور اتومبیل (Engine Block)، بیش از حد داغ شود. چون:

  1. تغییرات دما باعث آسیب به موتور و اجزای آن می گردد.
  2. برخی از روغن‌زدایی‌های aerosolized می‌توانند قابل اشتعال بوده و مشکلات بسیاری بدی را برای شما رقم بزنند.
  3. یکی از مشکلاتی که زیاد اتنفاق می افد و اشتباه است این است که پاشش آب سرد بر روی محفظه موتوری از لحاظ دما بالا یا داغ است، باعث ایجاد بخارهای داغ زیادی شده و می تواند شما را بسوزاند. همچنین دست زدن به موتور داغ همین مشکل را برای شما عزیزان ایجاد می کند. پس از شما تقاضا داریم که مراقب خودتان باشید.
  4. موتور با حرارت بالا علاوه بر اینکه چربی زدا یا ماده شوینده موتور را خیلی سریع تبخیر می کند، باعث اختلال در فرآیند نظافت می گردد و نظافت موتور به درستی انجام نمی گیرد.
  5. شما می خواهید از تجهیزات حساس محفظه موتور در برابر آب محافظت کنید، برای این کار، بسیاری از افراد از کیسه های پلاستیکی استفاده می کنند که در صورت استفاده از موتور داغ می توانند ذوب شوند.

مرحله 2) از بخش های مهم موتور خودرو در برابر آب اضافی محافظت کنید.

به دنبال منافذ در سیستم ورودی هوا موتور باشید، مثلاً فیلتر هوا. شما همچنین می خواهید از دینام و محفظه ECU محافظت کنید. در آخر، به دنبال هر سیم کشی ترک خورده یا آشکار باشید. ساده ترین راه برای محافظت از تجهیزات حساس استفاده از کیسه های پلاستیکی مواد غذایی است. تجهیزات را بپوشانید.

مرحله 3) از چربی زدا یا موتوری به نحو درست استفاده کنید

چربی زدا یا ماده شوینده موتور خودرو را بر روی نواحی موتور پاشش کنید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد. برای تجمع بسیار چرب، ممکن است لازم باشد قبل از شستشو، چربی‌گیر را با یک برس مخصوص کارواش بکشید. اگر بعد از آبکشی چربی باقی ماند، این کار را تا تمیز کردن تکرار کنید. در انتها می توانید از دستکال میکروفایبر استفاده کنید.

مرحله 4) از براق کننده استفاده کنید

یکی دیگر از کارهایی که بایستی برای حفظ، کاری و افزایش عمر موتور خودرو بایستی انجام دهید، استفاده از محافظ و براق کننده موتور است. این گونه از محصولات به گونه‌ای طراحی شده اند که با لایه‌ای محکم و محافظ، موتور اتومبیل خودروی شما نه تنها درخشنده و براق می کند، بلکه فرآیند نظافت در آینده را تسهیل می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره نحوه استفاده از اسپری موتور شوی با شما عیزان صحبت کردیم. در انتها از شما درخواست داریم که در بخش دیدگاه ها سوالات و نظرات خود را اعلام کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×