موتور شوی چیست

موتور شوی چیست و چه کاربردی دارد؟

موتور شوی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله قصد داریم به طور کامل و جامع به این مبحث بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

موتور یک بخش حیاتی از وسابق نقلیه است. بخش موتور وسایل نقلیه به خصوص اتومبیل ها، پس از اینکه یک مدت زمانی کار می کنند، از لحاظ عمکلرد و کارایی دچار مشکلات متعددی خواهند شد و حتماً شما هم این مورد را تجربه داشته اید. یکی از علت های مرسوم در کاهش عملکرد موتور خودروها، ایجاد کثیفی ها، آلودگی ها و رسوبات باقی مانده در موتور و اجزای کناری آن است. این آلودگی ها به طور معمول از طریق combustion یا اشتعال یا همان احتراق روغن موتور ایجاد می گردد. سپس روغن دیگر به صورت مایع از موتور عبور نمی کند و قطعات و اجزای موتور، دیگر به درستی روغن کاری نمی شوند. به این ترتیب موتور قدرت خود را از دست می دهد. همچنین تجمع زیاد کثیفی، باعث آسیب جدی به موتور اتومبیل خواهد شد. سپس روغن به صورت مایع از موتور عبور نکرده و قطعات موتور دیگر به درستی روغن کاری نمی شوند.

با توجه به متن بالا، ملاحظه می فرمایید که چقدر تجمع کثیفی ها و آلودگی ها، می تواند چه اتفافات بدی را برای این بخش حیاتی خودرو رقم بزند و اسیب های های جدی به آن وارد نماید.

فیدار کلین، ارائه کننده حرفه ای انواع موتور شوی های حرفه ای و قوی از برند قدرتمند  مارانلو (Maranello) در ایران است. برای مشاهده محصولات شستشوی موتور خودرو فیدار کلین، بر روی مواد موتور شوی کلیک کنید.

به منظور جلوگیری از تعمیر، تعویض و خرابی قطعات موتور، شستشوی و نظافت موتور خودرو با استفاده از مواد شوینده ای نظیر موتور شوی های حرفه ای امری لازم و حیاتی است. با استفاده از مواد شوینده موتور خودرو، بقایای سوختگی ها از بین رفته و موتور اتومبیل، بدون هیچ مشکلی کار کرده و عمر آن به طرز شگفت انگیزی افزایش خواهد یافت.

نحوه استفاده درست از موتور شوی چگونه است؟

مواد شوینده موتور شوی شرکت های سازنده با یکدیگر از لحاظ فرمولاسیون متفاوت اند و ه ریک از محصولات ارائه شده توسط این شرکت ها، دستورالعمل های متفاوتی دارند. معمولاً پاک کننده های موتور خودرو، اطلاعات دقیقی در مورد میزان و دوزشان بر روی بسته بندی یا روی بطری درج می کنند تا افراد بتوانند مطابق با آن دستورالعمل، موتور خودرو خود را تمیز کنند.

  1. موتور اتومبیل بایستی پس از اضافه شدن engine flush به روغن، شروع به کار کند.
  2. سپس موتور برای مدتی بایستی idle یا به اصطلاح بیکار باشد.
  3. بسیاری از شرکت های سارنده پیشنهاد می کنند که در این زمان رانندگی نکنید.
  4. در طول فرآیند، نبایستی از موتور بیش از حد استفاده گردد.
  5. به طور کلی، هنگامیکه که موتور باید برای تمیز کردن خوب کار کند، 10 الی 20 دقیقه است.
  6. در صورت کثیفی بسیار زیاد، شستشوی موتور باید 1-2 روز قبل از تعویض روغن به روغن اضافه شود. سپس تقریباً رانندگی کنید. 200 کیلومتر معمولی ولی با قدرت بسیار کم.

تأثیرات استفاده از موتورشوی حرفه ای

یکی از تأثیرات استفاده از مواد شوینده مخصوص موتور خودرو این است که تمامی ذرات، لکه ها و آلودگی ها در موتور و دیگر اجزای آن باز بین می روند و آثار هیچ کثیفی ای باقی نمی ماند. مواد موتورشوی، تمامی آلودگی ها و کثیفی ها را در خود حل کرده و هیچگونه آثاری از خود باقی نمی گذارند.

پس از فرآیند تمیز کردن موتور، توصیه می کنیم در هر صورت از روغن موتور برای switch completely استفاده کنید.

فلاشینگ موتور در موتورهای مدرن چگونه است؟

موتور و اجزای موتور مانند سوپاپ EGR، دبی سنج هوا، ورودی توربو متغیر، فیلتر ذرات، مبدل کاتالیزوری و غیره از آلودگی پاک می شوند. وسایل نقلیه ای ای که سفرهای شهری و مسافتهای  کوتاه زیادی را انجام می‌دهند، معمولاً در معرض دمای پایین احتراق و عملکرد هستند. اما حتی سفرهای سریع در بزرگراه یا کارکرد معمولی تریلر (به ویژه با گازوئیل) می تواند منجر به آلودگی دوده قوی تر شود. این امر باعث تشکیل لجن و در نتیجه آلودگی موتور و روغن می شود. موتور و اجزای آن می توانند با گذشت زمان با رسوبات و آلودگی های مختلف پوشیده شوند. پاک کننده موتور می تواند به عنوان حلال حرفه ای و کاربردی تمامی کثیفی های موجود بر روی موتور و اجزای آن را از بین ببرد.

شستشوی موتور هنگام تعویض روغن، صحیح است. این ممکن است به روشی ساده از آسیب عمده به موتور جلوگیری کرده و عمر موتور را به طور شگفت انگیزی بالا ببرد. پاک کننده ها موتور در انواع مختلف و به صورت مایع و اسپری در بازار عرضه می شوند. حجم آن ها از 250 میلی لیتر تا گالن ای 20 لیتری و حتی بیشتر می باشند./ مقدار موجود در آن معمولاً برای مقدار معمولی روغن 5 لیتری کافی است.

در این مقاله درباره موضوع موتور شوی چیست و چه کاربردهایی دارد، به طور کامل صحبت کردیم. اگر نظر، پیشنهاد . پرسشی دارید، در بخش نظرات همین پست ما را آگاه کنید.

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×