انواع نازل واترجت صنعتی

در این مطلب قصد داریم درباره انواع نازل واترجت صنعتی با شما عزیزان صحبت کنیم. پس حتماً با ما همراه باشید، چون قصد داریم مطالب بسیار مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پس از انتخاب دستگاه واترجت صنعتی موردنظر، بایستی درباره نازل های آن فکر کنید. انتخاب بهترین نازل متناسب با سطوحی که قصد تمیز کردن آن را دارید، بسیار بسیار حادز اهمیت است. واقعاً هیچ راز مخفی ای وجود ندارد و انتخاب آن ممکن است ساده تر از آنچه فکر می کنید باشد! ما حتی یک نمودار مخصوص انواع نازل واتر جت صنعتی را برای کمک به شما در درک تفاوت ها اضافه کرده ایم. در ادامه ویدیویی برای شما عزیزان آماده کرده ایم که تفاوت و نحوه عملکرد انواع نازل های کارواش را به شما عزیزان نشان می دهد. حتماً ویدیو زیر را مشاهده نمایید.

نکات مهم در انتخاب انواع نازل واترجت صنعتی

دستگاه های فشار قوی آب معمولاً دارای مجموعه ای از نازل ها هستند. تعداد آنها ممکن است متفاوت باشند، اما 6 نوع اصلی وجود دارد: 0 درجه، 15 درجه، 25 درجه، 40 درجه، Soap و Turbo. ما به هر یک از آن ها می‌پردازیم و نشان می‌دهیم که چگونه کار می‌کنند، چه کاربردی دارند و چرا ممکن است بخواهید از یک نوع نسبت به نوع دیگر استفاده کنید.

چهار نازل با علامت‌ها و رنگ‌های مختلف، میزان درجات مختلف آب را به شکل مثلثی که با برچسب مطابقت دارد به بیرون پرتاب می‌کنند. بنابراین وقتی 0 درجه، 25 درجه و غیره را می بینید، این الگوی نحوه پاشش را توصیف می کند. نازل های توربو از یک حرکت چرخشی دایره ای سریع استفاده می کنند که پوشش نازل 0 درجه را مانند 25 درجه ایجاد می کند. این پنج نازل هستند که به از بین بردن رسوبات سطوح کمک می کنند.

نازل Soap با مواد شوینده دیگری مخلوط می‌شود تا روی هر چیزی که تمیز می‌کنید یک پوشش کف بپوشاند و در واقع برای پاک کردن آلودگی ها و کثیفی ها به تنهایی طراحی نشده اند.

انواع نازل واترجت صنعتی

در ادامه به بررسی تخصصی انواع نازل های واتر جت می پردازیم و رنگ هریک را برای شما عزیزان مشخص کرده ایم.

نازل 0 درجه (رنگ رمز)

بیایید با نازل 0 درجه که نشانه آن رنگ قرمز است، شروع کنیم. این نازل، بالاترین فشار مطلق را به شما می دهد. هنگامی که میزان PSI یا فشار کاری را برای یک دستگاه کارواش می بینید، حداکثر امتیاز با استفاده از نوک اسپری 0 درجه به دست می آید. از یک نازل قرمز 0 درجه فقط برای نواحی مرتفع مانند Soffit، سقف ها و سطوحی که آلودگی بسیار زیادی دارند، استفاده کنید که فشار اضافی، دسترسی بهتری به شما می‌دهد. همچنین می تواند به حذف لکه ها و آلودگی های بسیار سخت از بتن و فلز کمک کند. با این حال، آن را خیلی نزدیک کنید و فقط می توانید حروف اول خود را در راهروی خود حک کنید!

لبه نازل واشر فشار قرمز

همچنین نباید از این نوع نازل بر روی سطوح رنگ شده، سایدینگ یا چوب استفاده کنید، زیرا می تواند به راحتی پوشش ها را از بین ببرد و مواد نرم تر را از بین ببرد. ناگفته نماند که هنگام استفاده از تجهیزی که می‌خواهید از کفش‌های پنجه نزدیک استفاده کنید – و واقعاً مراقب باشید که نوک صفر درجه هرگز به هیچ قسمتی از شخص شما یا شخص دیگری برخورد نکند. چون در این صورت مشکلات بسیار ناگواری پیش خواهد آمد.

نازل 15 درجه (رنگ زرد)

نازل 15 درجه گه با رنگ زرد مشخص است، به منظور از بین بردن و حذف لکه های سخت مانند کپک بسیار خوب عمل می کند. همچنین این نازل قدرت فوق العاده ای در پاشش به شما می دهد، پس به هیچ عنوان برای مدت طولانی در یک ناحیه خاص از آن استفاده نکنید. اگر مراقب نباشید، نوک 15 درجه می تواند شروع به حذف سنگدانه ها و رنگ از بتن کُند.
نرده های اسپری نوک زرد

هنگام استفاده از آن بر روی سایدینگ، مطمئن شوید که میله را به اندازه کافی دور نگه دارید تا به اندازه کافی روی وینیل پخش شود. ما این نازل را برای استفاده روی دیوارهای چوبی رنگ شده توصیه نمی کنیم – مگر اینکه آن را برای رنگ آمیزی آماده کنید.

نازل 40 درجه (رنگ سفید)

نازل 40 درجه گه با رنگ سفید مشخص است، وسیع ترین الگوی پاشش را به شما می دهد. از این نکته برای پاشش کردن و شستشوی ماشین، شیشه ها و هر منطقه ای که می خواهید چیزی را بشویید استفاده کنید. اگر سطحی ظریف است، این نازل به شما این امکان را می‌دهد که پاشش گسترده‌تری را با فشار کمتر اعمال کنید تا آسیبی به سطح موردنظر وارد نگردد.

نازل 65 درجه (رنگ مشکی)

نازل 40 درجه گه با رنگ سفید مشخص است، وسیع ترین الگوی پاشش را به شما می دهد. از این نکته برای پاشش کردن و شستشوی ماشین، شیشه ها و هر منطقه ای که می خواهید چیزی را بشویید استفاده کنید. اگر سطحی ظریف است، این نازل به شما این امکان را می‌دهد که پاشش گسترده‌تری را با فشار کمتر اعمال کنید تا آسیبی به سطح موردنظر وارد نگردد.

نازل های واتر جت حرفه ای و تخصصی

در این قسمت قصدا داریم درباره نازل های تخصصی و حرفه ای دستگاه های واتر جت با شما عزیزان صحبت کنیم. امیدواریم که تا اینجا خسته نشده باشد و حتماً تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نازل توربو (Turbo Nozzle)

خوب، بیایید در مورد نازل توربو (Turbo Nozzle) صحبت کنیم. این نوع نازل تخصصی را می توان یک اختراع عالی در صنعت نظافت دانست. زیرا قدرت نوک 0 درجه را می گیرد و آن را به سرعت می چرخاند تا یک شکل مخروطی تقریباً به قطر ارائه شده توسط نوک 25 درجه را بپوشاند. این بدان معناست که شما می توانید به سرعت مناطق بزرگتر را با سطح فشار بالاتر تمیز کنید. زیرا هم فشار و هم پوشش دارید.

از این نازل می توانید در همان مناطقی استفاده کنید که از نازل 0 یا 15 درجه استفاده می‌کنید. فقط به خاطر داشته باشد که ابتدا آن ناحیه را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به سطح آسیب نمی‌رساند و بعد از نازل استفاده کنید. ما دوست داریم که چگونه به تمیز کردن لبه‌های منظره بتن کمک می‌کند – فقط آن را با سرعتی سریع حرکت دهید تا به بتن نرم‌تر آسیب نرسانید.

نازل Soap

اگر نازل Soap دارید، معمولاً در هنگام پاشش مواد شوینده یا عامل کف کننده همراه با آب، در کنار یک سیستم تحویل کار می کنند. بیشتر دستگاه های شستشوی فشار قوی آب یا دارای مخزن مواد شوینده داخلی هستند یا به شما اجازه می‌دهند شلنگ مخصوص مواد شوینده کارواش را مستقیماً به ظرف مواد شوینده متصل کنید. این به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی یک وسیله نقلیه، قایق یا هر سطحی که مدنظرتان است را بدون ترس از آسیب رساندن به رنگ ها یا مواد ظریف با یک نازل فشار بالا پاشش کنید.

نازل فوم پاش یا کف پاش

نازل فوم پاش یا کف پاش یک نوع دیگر از نازل ها محسوب می شود که می توانید از آن به منظور انجام فرآیند پاشش کف یا فوم بر روی سطوح استفاده نمایید.

نظرات نهایی در مورد نحوه انتخاب نازل واترجت صنعتی

خوب، بیایید همه چیز را جمع بندی کنیم. ترفند انتخاب نازل واترجت صنعتی مناسب این است که عریض ترین نازلی را که می توانید از آن استفاده کنید، پیدا کنید تا سطوح موردنظرتان را به طور موثر تمیز کند. به این ترتیب، بهترین استفاده را از دستگاه خود خواهید برد. اگر روی سطحی کار می‌کنید که قبلاً هرگز آن را تمیز نکرده‌اید، ابتدا یک نازل با زاویه 40 درجه که اگر خاطرتان باشد رنگ آن سفید بود را در نقطه‌ای خارج از مسیر امتحان کنید. ماشه را با نازل در فاصله حدود 2 فوتی از سطح ضربه بزنید و به سمت داخل فشار و شروع به تمیز کردن کنید. اگر تا زمانی که نازل چند اینچ دورتر است، نتیجه را مشاهده نکردید، اندازه بعدی را امتحان کنید و آنقدر تکرار کنید که بدون آسیب رساندن به سطح، سطح موردظرتان را نظافت کنید. اگر متوجه شدید که شروع به آسیب رساندن به سطحی که روی آن کار می کنید، دارید، فوراً عقب نشینی کنید و یا از فاصله کمی دورتر تمیز کنید یا از یک نازل پهن تر استفاده نمایید. اگر سؤال یا بازخوردی برای ما دارید، در زیر نظر خود را بنویسید، و مثل همیشه، از اینکه با تا انتهای مقاله همراه بودید، سپاسگزاریم.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×