کارواش ماشین سنگین اتوماتیک

کارواش ماشین سنگین اتوماتیک(Automated Truck Wash) و کارواش بخار ماشین سنگین، عنوان موضوع مقاله ای است که قصد داریم درباره آن با شما عزیزان صحبت کنیم. از شما بزرگواران دعوت می کنم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. زیرا این مقاله اطلاعات بسیار جامعی در زمینه نحوه شستشوی انواع خودروهای سنگین به خصوص به شما صاحبین خودروهای سنگین عزیز می دهد.

سیستم های شستشوی خودکار کامیون در کسری از زمان، تمیز کردن فوق العاده و کاملی را ارائه می دهند. در واقع، می توانند نه برابر سریعتر از انجام آن با دست باشد! این یک مزیت بزرگ برای ناوگان خصوصی است، زیرا این فرآیند می تواند بسیار پرهزینه باشد. نه تنها باید برای شستن وسیله نقلیه خود پول خرج کنید، بلکه هر دقیقه ای که صرف شستن یک کامیون می کنید، دقیقه ای است که شما نمی توانید در جاده بگذارانید. به عبارتی، با استفاده از این سیستم‌های شستشوی خودکار کامیون‌ها، نیازی نیست که کارمندانی برای شستن دستی کامیون‌ها وقت بگذارند. شهرت برند خود را با کامیون هایی که ظاهری حرفه ای و تمیز دارند بدون اتلاف عمده در ساعات کاری کارمندان با این سیستم های قابل تنظیم بالا نگه دارید.

هرچه وسایل نقلیه بیشتری در ناوگان خود داشته باشید، هزینه آن بیشتر می شود.

مشاهده لیست انواع محصولات و دستگاه های کارواش صنعتی 

فیلم کارواش ماشین سنگین اتوماتیک

در ابتدا حتما فیلم زیر که درباره نحوه کارکرد استفاده از دستگاه های Automated Truck Wash System هستند را مشاهده فرمایید.

سیستم های شستشوی کارواش ماشین سنگین اتوماتیک

مطمئناً زیبایی ظاهری ناوگان کامیون های شما برای تصویر کلی شرکت شما مهم است. برای تمیز نگه داشتن وسایل نقلیه خود، داشتن سیستم شستشوی خودکار کامیون، راحت ترین و مناسب ترین راه برای حفظ نگه داری ظاهر آنها است. هنگامی که یک شستشوی خودکار کامیون در محل دارید، شستن تمام وسایل نقلیه ناوگان خود در صورت نیاز آسان خواهد بود. برای شستن آنها دیگر مجبور نخواهید بود آنها را برای مدت طولانی از سرویس خارج کنید. هر زمان که کامیون ها دچار آلودگی، گرد و غبار یا کثیف شدند می توانید به سادگی آنها را از طریق سیستم شستشوی کارواش ماشین سنگین اجرا کنید. هنگامی که تجهیزاتی مانند سیستم شستشوی اتوماتیک کامیون دارید، می توانید مطمئن باشید که کامیون های شما بدون مواد شیمیایی مضر و خطرناک و بدون هدر رفتن آب تمیز و بی عیب خواهند بود.

سیستم های شستشوی اتوماتیک کامیون، دستگاه های ایده آل برای ناوگان عمومی یا خصوصی بوده و در بسیاری از انواع وسایل نقلیه سنگین کابرد دارد. از جمله برای اتوبوس های مدرسه، موتور سواری، تراکتور-تریلرها و حتی اتومبیل ها تیز عالی هستند. به وسیله سیستم های شستشوی خودکار کامیون، اندازه وسیله نقلیه شما برای شستشو به هیچ عنوان مشکلی ایجاد نخواهد کرد. برای بسیاری از کامیون های ناوگان های بزرگ، نصب در یک کارواش معمولی امکان پذیر نیست. با این حال، این سیستم ها را می توان به راحتی فقط برای وسایل نقلیه خاص شما اندازه گرفت. آنها بسیار قابل تنظیم هستند، بنابراین هیچ نگرانی در مورد گیرکردن کامیون در داخل سیستم یا به سادگی داخل نشدن آن وجود ندارد.

انواع سیستم های شستشوی کارواش ماشین سنگین اتوماتیک

سیستم های شستشوی کامیون فیدار کلین، همان چیزی است که برای تمیز کردن و تمیز کردن کارآمد وسایل نقلیه بزرگتر خود به آن نیاز دارید. سیستم‌های شستشوی کامیون ما واقعاً فوق العاده بوده و به راحتی برای نیازهای خاص شما طراحی و ارائه می‌شوند. می‌توانید لوازم جانبی مانند شستشوی چرخ، تفنگ‌های جزئیات، سیستم‌های تصفیه آب، سیستم‌های بازیافت آب، سیستم‌های خشک‌کن و موارد دیگر را اضافه کنید!

  • سیستم های شستشوی رولور (Rollover Washing Systems)
  • سیستم‌های Drive-Through
  • سیستم های شستشوی کامیون بدون لمس (Touchless Truck Wash Systems)

سیستم های شستشوی رولور (Rollover Washing Systems)

سیستم‌های شستشوی خودروهای بزرگ Rollover Washing Systems، برای ناوگان عمومی یا خصوصی ایده‌آل هستند. آنها طیف گسترده ای از انواع و اندازه های وسایل نقلیه از جمله اتوبوس های مدرسه، اتوبوس های حمل و نقل، موتور سواری، کامیون های تحویل و غیره را به طور موثر شستشو می دهند. این نوع سیستم، برس‌ها را کنترل می‌کند تا بتوانند با خیال راحت وسایل نقلیه با اندازه‌های مختلف را تمیز کنند. برس ها به طور هوشمند اطراف آینه ها و دیگر برجستگی های خودرو را شستشو می دهند و می توانند در اکثر محل های شستشوی موجود نصب شوند. این نوع تجهیزات، مجهز به آخرین فناوری PLC، برنامه ریزی و کنترل پیشرفته هستند. تمام جنبه های سیستم به طور مداوم نظارت و تنظیم و از نتایج ایمن و ثابت اطمینان حاصل می شود. هر سیستم دارای یک انتخابگر برنامه شستشوی صفحه نمایش لمسی LCD و عیب یابی و عیب یابی گام به گام است. همچنین به منظور کاهش اثرات زیست محیطی و هزینه های آب، یکی از سیستم های تصفیه آب کارآمد و فشرده که توسط ما ارائه می شود می توانید به فرآیند شستشوی خود اضافه کنید.

سیستم‌های Drive-Through

در این نوع، برس‌ها در جلو و عقب ئسیله نقلیه همپوشانی داشته و فشار برس دائماً به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود تا نتیجه شستشوی ایمن و ثابتی داشته باشد. سیستم شستشوی Drive-Through، قادر به شستشوی وسایل نقلیه اعم از اتوبوس های ترانزیت، تراکتور-تریلر، اتوبوس مدرسه، اتوبوس موتوری و اتومبیل است. سیستم‌های شستشوی Drive-Through، می‌توانند به صورت سفارشی طراحی شوند تا ناوگان شما را برای حداکثر کارایی مدیریت کنند. فناوری بازیابی آب ما را فراموش نکنید. برس‌های عمودی روی درایو وست‌ماتیک به مرکز محل شستشو حرکت می‌کنند و جلو و عقب را با یک حرکت همپوشانی تمیز می‌کنند و هرگونه خط‌ریزی را در قسمت عقب خودرو از بین می‌برند. خط کشی در سیستم های شستشوی خودروهای سنتی که نیاز به استفاده از سیلندرهای هوای پنوماتیک دارند، رایج ترین است. برس های عمودی ما نه تنها می توانند جلو و عقب بلکه کناره ها را نیز می شویند. به لطف طراحی کوچک، سیستم‌های ما می‌توانند نیاز به فضای محل شستشو را کاهش دهند. طراحی جمع و جور سیستم تجهیزات نظافت ما اجازه می دهد تا در محل های شستشوی موجود جایی که رقبا نمی توانند جاسازی شود.

سیستم های شستشوی کامیون بدون لمس (Touchless Truck Wash Systems)

این نوع از تجهیزات برای وسایل نقلیه بزرگ مانند وسایل نقلیه نظامی، تجهیزات سنگین، کامیون های حمل زباله، کامیون های تانکر و سایر وسایل نقلیه بزرگ با شکل نامنظم طراحی شده است. راننده در فرآیند شستشو از طریق چراغ راهنمایی DOT تایید شده هدایت می شود و برای شستشوی سریع ناوگان بزرگ طراحی شده است. Touchless Truck Wash Systems، از قوس‌های رباتیک پرفشار برای ارائه یک نتیجه شستشوی ثابت و درخشان استفاده می‌کنند. قوس‌های رباتیک جلو، عقب و کناره‌های ماشین را می‌شویند و خود به خود در عرض‌ها و بی‌نظمی‌های وسایل نقلیه سنگین و تجهیزات تنظیم می‌شوند. این امر به طور ایمن و مؤثر از طریق سیستم اندازه‌گیری/کانتورینگ خودکار خودرو حاصل می‌شود. این امر باعث می‌شود که سیستم شستشوی وسایل نقلیه بدون لمس ما برای ناوگان با وسایل نقلیه بزرگ و نامنظم ضروری باشد. انتخاب یک سیستم شستشو بدون لمس از فیدار کلین، امکان تمیز کردن موثر کامیون تانکر را با وجود اندازه و هر شکل نامنظمی فراهم می کند. این سیستم ها به طور خودکار با عرض های مختلف کامیون های تانکر شما تنظیم می شوند و شستشوی دقیق و دقیق از زوایای مختلف انجام می دهند.

سوالات متداول در خصوص کارواش ماشین سنگین اتوماتیک

قبل از سرمایه گذاری، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در ادامه این مقاله، برخی از سوالات متداول در مورد سیستم های شستشوی خودکار کامیون را پوشش خواهیم داد.

  1. حداقل فضای مورد نیاز در یک محل شستشو برای سیستم شستشوی خودکار کامیون چقدر است؟
    حداقل طول محل برای شستشوی استاندارد 2 مرحله‌ای، 80 فوت است، اگرچه بیش از 100 فوت ترجیح داده می‌شود. حداقل عرض محل شستشو برای شستشوی استاندارد 2 مرحله ای، 18 فوت خواهد بود اما بالای 20 فوت ایده آل است. اگر فقط یک مرحله شستشو باشد، می توانید با طول کوتاهتر، 50 تا 60 فوت دور شوید، اما 80 فوت طول توصیه شده است. همچنین به جایی برای قرار دادن پمپ ها و کنترل ها نیاز خواهید داشت. پیشنهاد می کنیم یک اتاق تجهیزات در مجاورت محل شستشو داشته باشید که حداقل 12 فوت در 40 فوت باشد. تجهیزات را می توان در محل شستشو نصب کرد، اما در یک فضای خشک جداگانه دوام بیشتری دارد.
  2. شستشوی خودکار کامیون با کارواش خودکار چه تفاوتی دارد؟واضح ترین پاسخ مربوط به اندازه وسایل نقلیه است. وسیله نقلیه بزرگتر به معنای تجهیزات بزرگتر است. سطح متوسط تراکتور-تریلر تقریباً شش برابر یک ماشین معمولی یا کامیون است. تراکتور-تریلرها نیز تقریباً 10-20 برابر سنگین تر از یک ماشین معمولی یا کامیون هستند. این بدان معناست که تجهیزات شستشوی خودکار ناوگان با توجه به اندازه یک کامیون ساخته شده است:  علاوه بر این، بسیاری از کامیون ها در مقایسه با خودروهای سواری معمولی از نظر شکل بسیار نامنظم هستند. این بدان معنی است که یک سیستم برس خودکار ممکن است آن را به خوبی تمیز نکند – توانایی قرار گرفتن در پشت کابین یا در شیارها کاهش می یابد. در وسایل نقلیه با شکل نامنظم، تمیز کردن آنها با استفاده از فرآیند شستشو بدون لمس در اکثر موارد شستشو به مواد شیمیایی و فشار اجازه می دهد تا کاری را انجام دهند که ممکن است یک برس از دست برود.
  3. انواع مختلف شستشوی خودکار کامیون چیست؟دو طبقه بندی اصلی شستشوی خودکار کامیون وجود دارد. دروازه ای که در آن کامیون پارک می کند و شستشو بر روی ریل های بالای کامیون به عقب و جلو می رود. دیگری یک درایو است که در آن تجهیزات لنگر انداخته شده و کامیون در آن حرکت می کند. شستشوی دروازه ای را می توان در یک فضای کوچک قرار داد، اما استفاده از سیستم دروازه ای معایبی دارد. سیستم‌های شستشوی دروازه‌ای به دلیل قطعات متحرک، هزینه‌های نگهداری بیشتری دارند، و ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا چرخه شستشو تکمیل شود، زیرا این تجهیزات است که در حال حرکت است، نه خودرو. علاوه بر این، از آنجایی که دروازه‌ای در مسیر تنظیم شده قرار دارد، تمیز کردن هر نوع وسیله نقلیه با شکل نامنظم می‌تواند دشوارتر باشد. آنها اغلب با یک دستگاه کارواش یا واترجت صنعتی اراوه می شوند تا به تمیز کردن نقاط تنگ کمک کنند. اگر راننده باید در محیطی مرطوب و لغزنده وارد یا خارج شود، ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار گیرد. یک سیستم Drive-thru هزینه نگهداری کمتری دارد زیرا قطعات متحرک کمتری وجود دارد. علاوه بر این، سیستم‌های رانندگی سریع‌تر تمیز می‌شوند و به راننده اجازه می‌دهند به جاده برگردد و خودروهای بیشتری در یک روز شسته شوند. تجهیزات شستشوی کامیون 2 مرحله‌ای استاندارد ما برای حدود 80 درصد ناوگان به خوبی کار می‌کنند، اما برای 20 درصد باقی‌مانده – سیستم‌های درایو را می‌توان ارتقا داد. برخی از لوازم جانبی ارائه شده عبارتند از برس، خشک کن، سیستم های شستشوی بدون لکه، کاربرد موم، کاربرد ضد عفونی کننده، احیای آب و موارد دیگر تا اطمینان حاصل کنید که سیستم با نیازهای خاص ناوگان شما مطابقت دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره کارواش ماشین سنگین اتوماتیک و کارواش بخار ماشین سنگین به طور کامل صحبت کردیم. از شما خوانندگان گرامی دعوت می کنم که اگر نظر، پیشنهاد، انتقاد یا سوالی دارید، در بخش دیدگاه های همین مفاله آن را مطرح نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×