برای شستن داخل موتور ماشین از چه موادی استفاده کنیم؟

برای شستن داخل موتور ماشین می توان از مواد مختلفی استفاده کرد. یک موتور خودرو تمیز، یک موتور بسیار شاد است. درست مانند هر قسمت دیگر از ماشین شما، موتور اتومبیل شما بایستی به طور منظم تمیز گردد تا به خوبی کار کند. اگرچه تمیز کردن حرفه ای موتور یک گزینه است، اما همیشه لازم نیست. با یادگیری نحوه شستن موتور خودرو خودتان می توانید در هزینه تان به طرز چشمگیری صرفه جویی کنید. شما باید خوشحال باشید که ما را پیدا کردید! در اینجا می آموزید که چگونه موتور ماشین خود را به روش صحیح تمیز کنید.

مشاهده لیست انواع محصولات و استعلام موتورشوی 

شستن داخل موتور ماشین

در ادامه مراحل تمیز کردن داخل موتور ماشین را برای شما عزیزان بیان می کنیم:

حتماً در ابتدا خودرو خود را در مکانی با تهویه مناسب پارک کنید و اجازه دهید موتور خودرو خنک گردد. شما نمی خواهید با یک موتور داغ کار کنید، زیرا ممکن است در معرض سوختگی قرار بگیرید.

مرحله 1: مواد خود را آماده کنید

قبل از شروع تمیز کردن، باید مواد ساده را جمع آوری کنید. شما به یک شلنگ آب نیاز دارید، یک واشر فشار بهتر است اما نیازی نیست، یک سطل، صابون یا چربی‌گیر، برس اسکراب و پارچه‌های پارچه‌ای. اگر موتور به تازگی استفاده شده است، قبل از شروع به شستشو مطمئن شوید که خنک شده است.

مرحله 2: موتور را خیس کنید

شیلنگ را به شیر آب وصل کنید و کل موتور را با آب خنک خیس کنید. اگر از دستگاه کارواش استفاده می کنید، مراقب باشید که خیلی به نقاط حساس مانند سیم کشی برق نزدیک نشوید.

مرحله 3: از صابون یا روغن گیر استفاده کنید

مقدار زیادی صابون یا روغن‌زدا را روی موتور خیس بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند تا کثیفی و آلودگی را از بین ببرد. می‌توانید از یک چربی‌گیر تجاری استفاده کنید یا خودتان با مخلوط کردن آب و صابون ظرف‌شویی درست کنید.

مرحله 4: موتور را تمیز کنید

اجازه دهید چربی‌گیر حداقل پنج دقیقه بماند تا کثیفی و تجمع روی موتور از بین برود. از برس اسکراب برای تمیز کردن کل موتور استفاده کنید. به مناطقی که به ویژه کثیف هستند توجه ویژه ای داشته باشید.

مرحله 5: موتور را بشویید

صابون یا روغن‌زدای موتور را با آب خنک بشویید. قبل از رفتن به مرحله بعدی مطمئن شوید که تمام صابون پاک شده است.

مرحله 6: موتور را خشک کنید

برای خشک کردن موتور از یک پارچه میکروفیبر یا پارچه قدیمی استفاده کنید و موتور را پاک کنید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن موتور، در صورت تمایل می توانید از یک محافظ استفاده کنید.

و بس! اکنون موتور ماشین خود را با موفقیت تمیز کرده اید. این روند را هر چند ماه یکبار تکرار کنید تا موتور خود را در حالت نوک بالا نگه دارید.

این راهنما بدون پاسخ به برخی از متداول ترین سؤالات در مورد تمیز کردن موتور اتومبیل کامل نیست.

هر چند وقت یکبار باید موتور ماشینم را تمیز کنم؟

به طور کلی توصیه می شود که موتور ماشین خود را هر 3000 مایل یا هر 3 ماه یکبار تمیز کنید. با این حال، این ممکن است بسته به عادات رانندگی شما و نوع وسیله نقلیه شما متفاوت باشد.

آیا می توانم موتور ماشین خود را با دستگاه کارواش شستشو دهیم؟

می توانید موتور ماشین خود را با فشار شستشو دهید. با این حال، باید مراقب باشید که خیلی به مناطق حساس مانند سیم کشی برق نزدیک نشوید. همچنین مهم است که مطمئن شوید که تمام صابون پس از شستشوی فشاری پاک شده است.

برای شستن موتور ماشین از چه نوع ماده شوینده ای می توانم استفاده کنم؟

می‌توانید از یک چربی‌گیر تجاری استفاده کنید یا خودتان با مخلوط کردن آب و صابون ظرف‌شویی درست کنید.

آیا تمیز کردن حرفه ای موتور ارزشش را دارد؟

بسته به موقعیت خود، اگر از علاقه مندان به ماشین هستید و دوست دارید روی ماشین خود کار کنید یا اگر موتور ماشین شما خیلی کثیف نیست، می توانید با یادگیری نحوه شستن موتور ماشین در هزینه خود صرفه جویی کنید.

اگر موتور ماشین شما بسیار کثیف است و شما از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید برای انجام درست کار پول پرداخت کنید، تمیز کردن حرفه ای موتور ممکن است ارزشش را داشته باشد.

چگونه موتور خودرو را در کارواش بشوییم؟

اگر تصمیم دارید ماشین خود را برای تمیز کردن موتور به کارواش ببرید، حتماً به متصدی آن بگویید که می خواهید موتور تمیز شود و نه فقط قسمت بیرونی ماشین.

اکثر کارواش ها دارای قسمت جداگانه ای برای تمیز کردن موتورها هستند و از مجموعه ای از پاک کننده ها و ابزار متفاوتی نسبت به شستشوی بیرونی خودرو استفاده می کنند.

پس از تمیز کردن موتور، متصدی کارواش به احتمال زیاد آب باقی مانده از محفظه موتور را با هوای فشرده خارج می کند. حتماً از متصدی کارواش بپرسید که قبل از شروع کار، تمیز کردن موتور چقدر هزینه دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله به سوال برای شستن داخل موتور ماشین از چه موادی استفاده کنیم پاسخ دادیم. تمیز کردن موتور خودرو ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است! با دنبال کردن شش مرحله آسان که در بالا به آن اشاره کردیم، می توانید با تمیز کردن موتور ماشین خود در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×