شستن موتور ماشین با بخار

شستن موتور ماشین با بخار (Washing the car engine with steam)، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین روش ههای نظافت است که امروز به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم درباره این موضوع بسیار مهم با شما عزیزان صحبت کنیم. پس از شما دعوت بزرگواران دعوت میکنیم که تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

آیا اتومبیل خود را به طور منظم نظافت می کنید و جزئیات آن را انجام می دهید؟ اما موتور وسیله نقلیه شما چطور؟ آیا مرتب آن را تمیز می کنید؟ اگر نه، اکنون زمان آن است که توجه بسیار مورد نیاز را به آن معطوف کنید.

چرا باید موتور خودرو را نظافت کنید؟

دقیقاً مانند نمای بیرونی خودرو، بایستی به طور دوره ای جزئیات داخلی ماشین خود را تمیز کنید. به خصوص محفظه موتور و اجزای آن. اگر به موتور خودروی خود توجه کافی نداشته باشید، آلودگی و گریس می تواند بر روی اجزای داخلی آن تأثیر نامطلوبی بگذارد. این قطعات نقش مهمی در عملکرد خودروی شما دارند و اگر با کثیفی و آلودگی پوشانده شوند، عمر خودرو به طور چشمگیری کاهش میدهد. علاوه بر این، اگر به درستی تمیز نشوند، ممکن است به طور جبران ناپذیری آسیب ببینند. به یاد داشته باشید، جایگزینی قطعات با قطعات جدید می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم موتور خود را حداقل هر سه ماه یکبار تمیز کنید.

مشاهده لیست انواع محصولات و استعلام قیمت انواع مواد شوینده موتور خودرو

چرا باید موتور را با بخار تمیز کرد؟

اگر به دنبال بهترین نتایج در هنگام تمیز کردن موتور خود هستید، تمیز کردن با بخار یک گزینه عالی است. در این روش بخار در دما و زاویه مناسب برای حذف آلودگی های عمیق درون موتور اعمال می شود. بخار همچنین می تواند به گوشه های موتور برسد و آن را به طور موثر تمیز کند. یکی دیگر از مزایای بخار این است که استفاده از آن بی خطر است و بر قطعات حساس یا قطعات الکتریکی تأثیر نمی گذارد.

دستگاه های کارواش بخار نوعی از تجهیزات حرفه ای نظافت و شستشو هستند که با استفاده از قدرت پاشش پرفشار بخار، به منظور تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شما نیازی به استفاده از مواد شیمیایی خشن و مضر برای نظافت سطوح خود ندارید. این گونه تجهیزات نوآورانه برای ارائه یک تجربه تمیز کردن کامل و موثر طراحی شده اند.

مراحل شستن موتور ماشین با بخار

  1. قبل از شروع فرآیند تمیز کردن، از دستکش، عینک و لباس ایمن استفاده کنید تا از آلودگی و چربی محافظت کنید. برای این کار به یک برس، یک دمنده، آب، چربی‌گیر و بخارشوی نیاز دارید.
  2. هرگز موتور وسیله نقلیه خود را در حالی که هنوز داغ است، تمیز نکنید. موتور را خاموش کنید، حداقل دو ساعت صبر کنید و فرآیند بخاردهی را شروع کنید. بهتر است اجزای الکتریکی و اتصالات را با فویل آلومینیومی بپوشانید تا از آنها محافظت کنید.
  3. می‌توانید کثیفی‌ها و آشغال‌های شل را با یک دمنده پاک کنید یا موارد بزرگ‌تر را با دست جمع کنید.
  4. در بیشتر موارد، می توانید با استفاده از گرما و فشار بخارشوی، کثیفی های محفظه موتور را از بین ببرید. با این حال، برای از بین بردن کثیفی های سرسخت و عمیق، می توانید از روغن گیر موتور (غیر نفتی) برای شُل کردن آن استفاده کنید.
  5. حالا از کارواش بخار یا بخارشوی صنعتی استفاده کنید و فرآیند تمیز کردن را شروع کنید. تنظیمات را در سطح و زاویه مناسب برای بهترین نتایج تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که از نازل و برس مناسب برای از بین بردن کثیفی و آلودگی به طور کامل استفاده می کنید. فراموش نکنید که نقاط دور از دسترس موتور را تمیز کنید.
  6. پس از اتمام فرآیند تمیز کردن، از بخار آب برای شستشوی نهایی استفاده کنید. سپس از یک پارچه یا پارچه برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید. فرآیند تمیز کردن در اینجا به پایان می رسد. با این حال، اگر وقت دارید، می توانید از پانسمان موتور اسپری برای درخشندگی بیشتر موتور استفاده کنید یا می توانید اجزای فلزی را واکس بزنید تا از خوردگی موتور و اجزای آن به طور کامل محافظت کنید.
نتیجه‌گیری

شستن موتور ماشین با بخار، یک روش نوآورانه و کاملاً حرفه ای است که به شما عزیزان توصیه میکنیم که حتماً از این روش هوشمندانه استفاده کنید. در ادامه اگر سوالی درباره این موضوع دارید، حتماً در بخش دیدگاه های این مقاله آن را مطرح نمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×