آیا شستن داخل موتور ماشین ضرر دارد؟

آیا شستن داخل موتور ماشین ضرر دارد؟ این سوالی که به طور مکرر از ما پرسیده می شود. ما تصمیم گرفتیم که در یک مقاله جامع این مورد را به طور موشکافانه مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. بنابراین از شما دعوت می کنم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اگر بخواهیم به صورت کوتاه جواب بدهیم، اگر شستشوی موتور اتومبیل به طور اصولی انجام شود، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

در حالی که نمای بیرونی خودروهای کشور ما از شستشوی مکرر، اپیلاسیون و پولیش لذت می‌برند، دیتیلینگ داخلی اتومبیل اغلب نادیده گرفته می‌شود. در واقع، به ندرت پیش می‌آید که به ناحیه زیر کاپوت توجهی شود. بدون تعمیر یا تعویض روغن. اما محفظه موتور در واقع می تواند به طور باورنکردنی در طول زمان دچار کثیفی گردد و انواع آلودگی ها که از جاده در حین رانندگی، باعث تجمیع شدن می گردد.

از این گذشته، هرچه بیشتر رانندگی کنید، گرد و خاک و آلودگی بیشتری در محفظه موتور شما جمع می شود. با توجه به این واقعیت که موتور ضروری ترین قطعه در یک ماشین است (بدون آن ما به سادگی نمی توانستیم رانندگی کنیم)، مطمئناً منطقی است که هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنیم؟ بنابراین، چه قصد فروش خودروی خود را دارید یا فقط می‌خواهید آن را تمیز کنید، در ادامه بخوانید تا دقیقاً چرا باید محفظه موتور خود را تمیز کنید.

مشاهده لیست انواع محصولات و استعلام موتورشوی 

مزایای شستن داخل موتور ماشین چیست؟

محفظه موتور خودروی شما ممکن است با خاک و گرد و غبار جاده آلوده شود، به خصوص زمانی که برای مدت طولانی مانند ماه های زمستان در یک مکان بنشینید.

عملکرد بهتر

محفظه موتور تمیزتر با عملکرد بهتر مرتبط است. برای شروع، بستر کثیفی ممکن است ورودی هوا را مسدود کند، بنابراین عاقلانه است که هر گونه زباله ای که ممکن است جریان هوا را برای اهداف خنک کننده مسدود کند، پاک کنید. بعلاوه، اگر پایانه ها به درستی تمیز، روغن کاری شده و پوشش داده شوند، باتری ها می توانند بهتر عمل کنند. با وجود آشغال‌های بیش از حد زیر کاپوت، اجزای الکتریکی باز مانند دینام خطر گرفتگی را دارند، در حالی که اگر تسمه‌ها به طور مرتب تمیز نشوند، ممکن است بلغزند یا خراب شوند.

افزایش ارزش فروش مجدد

اگرچه قسمت زیر کاپوت اولین چیزی نیست که مردم هنگام مشاهده یک خودرو می بینند، اما همچنان نقش مهمی در قیمت نهایی فروش دارد. داشتن محفظه موتور تمیز این تصور را ایجاد می کند که به وسیله نقلیه خود اهمیت می دهید و آن را در سطح خوبی حفظ کرده اید. در نتیجه، خریدار بالقوه به احتمال زیاد بیشتر برای خودرویی که قطعات مخفی آن به خوبی تمیز شده است، پرداخت می کند.

آرامش خاطر

اگرچه واضح به نظر می رسد، اما داشتن محفظه موتور تمیز به این معنی است که می توانید مطمئن باشید که هیچ آسیب تصادفی ناشی از آلودگی ها بر ناحیه زیر کاپوت شما تأثیر نمی گذارد. از آنجایی که شما همیشه نمی توانید زیر کاپوت خود را ببینید، برای بسیاری از رانندگان این می تواند منبعی برای اضطراب باشد. بنابراین، تمیز کردن محفظه موتور یک راه سریع و آسان برای از بین بردن ترس از مسدود شدن قطعات موتور یا آسیب دیدن خودسرانه است.

افزایش دید

بدون زباله و کثیفی که روی محفظه موتور شما جمع میگردد، دیدن آنچه در آنجا می گذرد بسیار آسان تر می گردد. برای شروع، پاک کردن بستر برگ و مالش دادن خاک، تشخیص نشتی واشر را بسیار ساده تر می کند. با یک محفظه موتور روشن، هر گونه نشتی که ممکن است رخ دهد را می توان شناسایی کرد، به منبع آنها ردیابی کرد و بسیار راحت تر از یک محفظه کثیف مشاهده کرد.

نحوه صحیح شستن داخل موتور ماشین

خوشبختانه شما می توانید محل قرارگیری موتور خود را در عرض چند دقیقه و با مواد بسیار ابتدایی تمیز کنید. این مراحل ساده را دنبال کنید:

  1. روی یک سطح صاف پارک کنید و اجازه دهید موتور شما قبل از انجام هر کاری زیر کاپوت خنک شود. شما نمی خواهید به موتور داغ دست بزنید یا آب سرد روی آن بپاشید.
  2. قبل از انجام هر کار دیگری، کابل منفی باتری را بردارید. این کار خطر آسیب رساندن به هر یک از اجزای داخلی باتری را کاهش می دهد و همچنین شما را ایمن تر نگه می دارد. در این مرحله، عاقلانه است که باتری، توزیع کننده و دینام را با یک ورق ضد آب بپوشانید تا از آسیب احتمالی آب محافظت کنید.
  3. هر گونه خاک برگی را بردارید و باقی مانده ها را پاک کنید.
  4. از اسپری یا خمیر چربی زدا برای پوشاندن قسمت موتور استفاده کنید، آن را با یک برس نرم مالش دهید (برای جلوگیری از خراشیدگی)، و سپس با شلنگ بشویید. مهم است که از تنظیم شیلنگ ملایم استفاده کنید زیرا جت های قوی ممکن است به قطعات آسیب برساند.
  5. از یک حوله میکروفایبر برای خشک کردن آب اضافی استفاده کنید، مطمئن شوید که در تمام گوشه ها و سوراخ ها وجود دارد. آن را فقط در هوای خشک قرار ندهید زیرا ممکن است رطوبت در مناطق جدا شده جمع شود.
  6. پوشش ضد آب را بردارید و پس از خشک شدن همه چیز، ترمینال منفی خود را دوباره وصل کنید.
جمع بندی

در این مطلب درباره موضوع آیا شستن داخل موتور ماشین ضرر دارد صحبت کردیم. با توجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، شستشوی موتور ماشین و اجزای داخلی آن اگر به صورت اصولی انجام شود، هیچگونه ضرری ندارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید TwitterFacebookWhatsappTelegramLinkedInPin It

دیدگاهتان را بنویسید

×

سلام!

ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین فیدار کلین

×